Vyšší teplota vzduchu parní koupele napomáhá také ke zvýšení pocení těla a tím se organismus zbavuje toxických látek. Dále dochází k posílení imunitního systému, oslabeného hlavně po různých těžkých infekčních onemocněních. Parní koupele příznivě působí také na regeneraci pokožky.
Doporučená délka pobytu v parní sauně je 15 minut, následně je vhodné organismus patřičně ochladit - např. v ochlazovacím bazénku, a nebo ledovou sprchou a dopřát mu krátký relax. Proceduru je možné vícekrát (dva až třikrát) opakovat.
Parní koupel je léčebná procedura, která se podává v parní skříni, nebo v turecké lázni. Teplota parní koupele se pohybuje v rozmezí 45 - 50 °C. Procedura končí studenou sprchou a vytřením do sucha. Může být podávána jako samostatná procedura, především je ale využívána k předehřátí například před skotským střikem.
Co je parní koupel a co nám přináší
Parní koupel je v podstatě sauna, která má teplotu 45 - 55 °C a vysokou vlhkost vzduchu (až 100%), tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování. Jedná se tedy o horkovzdušnou mokrou lázeň. Mezi její účinky patří především uvolnění svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxací. Vyšší teplota vzduchu napomáhá také ke zvýšení pocení těla a tím se organismus zbavuje toxických látek. Dále dochází k posílení imunitního systému, oslabeného hlavně po různých těžkých infekčních onemocněních. Parní koupele příznivě působí také na regeneraci pokožky. Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. Parní sauna je doporučována také při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. Má blahodárný vliv na zdraví pokožky, pomáhá při pročišťování pórů, při léčbě celulitidy, akné apod. Je dobrým prostředkem k relaxaci, stimuluje životní funkce, celkově omlazuje organismus a podporuje redukci váhy. Mezi účinky parní sauny patří svalová i psychická relaxace, pomoc při bolestech svalů či kloubů, detoxikace, zrychlení látkové výměny, pročištění kůže, osvěžení, celkové zotavení, uvolnění dýchacích cest, atd.
Výhody parních koupelí
Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce. Z léčebného hlediska se horká pára chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, osvědčuje se při nespavosti a při nedostatečném prokrvení končetin.
Doporučená délka pobytu v parní sauně je 15 minut, následně je vhodné organismus patřičně ochladit např. v ochlazovacím bazénku, nebo ledovou sprchou a dopřát mu relax. Je nutné si uvědomit, že fáze pocení nastává (s ohledem na 100% vlhkost v kabině) až teprve po opuštění kabiny. Následný odpočinek (v županu na lehátku, nebo v tepidáriu) je tedy nezbytný pro správnou funkci terapie parní lázně. Proceduru je možné vícekrát (dva až třikrát) opakovat.
Účinek parní lázně se zvyšuje, zejména když je pára obohacena o silice eukalyptu nebo jiných léčivých látek, čímž je zajištěno optimální prostředí pro efektivní léčbu potíží dýchacích cest a celkovou relaxaci.
TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÝ.
Při realizaci Wellness centra jej můžeme zahrnout do vaši poptávky/vizualizace.
Nebojte se zeptat...