Lehká vůně Vás přivede do stavu klidu a pohody. Teplé klima sauny je vhodné i pro ty, kterým připadá klasická sauna moc horká nebo pro rodiče s dětmi. Aromatická bylinná sauna má prostor vytápěn na teplotu 80°C se zvýšenou vlhkostí díky stálému odpařování. Z dlouholetých zkušeností je dnes zřejmé, že jednou z nejúčinnějších a současně nejstarších metod použití aromaterapie je inhalace, tedy vdechování vůní.
Vůně sušených bylin máčených v misce zavěšené přímo nad saunovými kamny bude provázet celý Váš pobyt v potírně.
Proč je bylinná sauna tak zdravá
V aromatické bylinné sauně (nazývané někdy také biolázeň) je její prostor vytápěn na nižší teplotu než je v klasické finské sauně a vzduch je nasycen bylinnými esencemi. Při inhalaci dochází k uvolňování dýchacích cest. V moderní medicíně má stále větší význam léčebné působení různých vůní, proto je aromatická bylinná sauna velmi oblíbená. Obzvláště u kuřáků se osvědčuje inhalování bylinných esencí, má to blahodárný vliv pro plíce a dýchací cesty. Teplota v bylinné sauně se pohybuje okolo 65 °C. Relativní vlhkost vzduchu sauny je 25 %. V aromatické bylinné sauně se doporučuje pobýt 20 minut.
Jaké bylinky se nejčastěji používají v bylinných saunách
Bylinky, které mohou být použité pro bylinné sauny mohou být dle Vašeho přání, mezi nejoblíbenější a nevyužívanější patří máta, meduňka, levandule, yzop lékařský, šalvěj, mateřídouška, růže nebo heřmánek.