Bahenní lázeň

Bahenní zábaly a lázně se používají například pro zmírnění bolestí při artritidě či po zlomeninách. Bahenní lázně pomáhají urychlit zdravotní stav po operacích, ranách a jizev nebo pomáhají při hloubkovém čištění pokožky a její regeneraci. V neposlední řadě se nesmí zapomenout na blahodárné účinky, kterými jsou například odbourávání celulitidy.

Bahno, které se používá na zábaly a na lázně, bývá 100% přírodní produkt z Mrtvého moře. Je tvořeno několik tisíce let, a aby výsledek byl uspokojující, doporučuje se opakování bahenní zábalů 2 až 3 krát týdně.

Bahenní lázně mohou být buď rašelinného původu, nebo lázně z bahna z Mrtvého moře.

K čemu jsou bahenní lázně dobré

Bahenní zábaly a lázně se používají například pro zmírnění bolestí při artritidě či po zlomeninách. Pomáhají urychlit zdravotní stav po operacích, ranách a jizev nebo pomáhají při hloubkovém čištění pokožky a její regeneraci. V neposlední řadě se nesmí zapomenout na blahodárné účinky, kterými jsou například odbourávání celulitidy.

Jaká rašelina je nejvhodnější pro bahenní lázně

Rašelina je nahromaděný, částečně rozložený rostlinný materiál, který obsahuje organické látky a organické kyseliny. V upraveném stavu se používá pro přípravu léčivých lázní a zábalů, zejména při onemocnění kloubů. Již lékař Paracelsus popsal účinky rašelinné koupele proti některým chorobám. Později se Napoleonovi vojáci dozvěděli o účincích rašeliny ve slatinných koupelích v Egyptě a přinesli tyto poznatky do Evropy. V 19. století pak byly rašelinné lázně založeny v mnoha evropských zdravotních střediscích.

Před vlastním použitím se musí vytěžená slatina upravit, odstraní se hrubé příměsi, směs se rozdrtí na malé částečky a nakonec se přidává voda a vzniklá hmota se zahřívá na teplotu 37 – 39 °C. Připravená hmota se používá ve formě slatinného zábalu nebo po přidání další vody ve formě slatinné koupele. Slatina patří mezi tzv. peloidy, což jsou přírodní látky vzniklé geologickými pochody. Účinky peloidních procedur jsou především tepelné. Ty jsou způsobeny konzistencí slatiny. Díky své hustotě totiž slatina vede teplo až sedmkrát pomaleji než voda, proto se v ní organismus prohřívá šetrněji a především intenzivněji.

V České republice se rašelina těží na Šumavě, ve Slavkovském lese a v mnoha dalších lokalitách, zejména v blízkosti věhlasných slatinných lázní. Například Františkovy Lázně, které byly založeny již v roce 1793, se staly prvními slatinnými lázněmi na světě.

Bahno z Mrtvého moře, které se používá na zábaly a na lázně, je tvořeno po několik tisíc let. Aby byl výsledek bahenních zábalů uspokojující, doporučuje se opakování bahenní zábalů 2 až 3 krát týdně. Bahno z Mrtvého moře má na tělo velmi blahodárné účinky. Tělo čistí a revitalizuje. Zároveň mu také dodává potřebné minerály. Bahno, které terapeut předehřeje, je naneseno na určitou část Vašeho těla, poté následuje zábal plastovou rouškou a nakonec překrytí osuškou, aby se tělo příjemně prohřálo. Pokud jde o bahenní lázně, ponoříte se do vany plné bahna a relaxujete. Bahenní lázně se také doporučují lidem trpící lupénkou a ekzémy.

 

TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNĚ NEPRODEJNÝ.

Při realizaci Wellness centra jej můžeme zahrnout do vaši poptávky/vizualizace.
Nebojte se zeptat...

 

Zájem o produkt wellness, vířivka, sauna